""

Két magyar érem született vasárnap este Rómában a Hét domb elnevezésű hagyományos nemzetközi úszóversenyen, de a váratlanul érkezett ítéletidő miatt félbeszakították a döntők sorozatát.

Kiss László szövetségi kapitány elmondása szerint mennydörgés közepette villámlani kezdett, a rendezők pedig lefújták a viadalt.

Az addig lebonyolított finálékban remekül teljesítettek a magyarok, hiszen nyitány gyanánt Kapás Boglárka ezüstérmet szerzett 800 m gyorson (8:28.82 p), majd a 200 méteres férfi hátúszó döntőben Bernek Péter győzött 1:57.80 perccel.

Érdekesség, hogy a vihar elmúltával, versenyen kívül Hosszú Katinka – Frederica Pellegrinivel párban – leúszott egy 200 m hátat, ahol ha nem is hivatalosan, de élete legjobb idejével (2:083) csapott célba.

A Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi úszó-versenysorozat befejező állomásán, Barcelonában Verrasztó Dávid szerepelt a legjobban a magyarok közül vasárnap, mivel megnyerte a 400 méteres vegyes döntőjét.

A Jövő SC kiválósága a viadal zárónapján – a verseny honlapjának tanúsága szerint – 4:14.35 perccel diadalmaskodott. A férfiaknál még egy magyar volt érdekelt a nyolcas finálékban: Takács Krisztián, aki ötödik lett 50 m gyorson (22.33 mp).

A nőknél Jakabos Zsuzsanna egy hatodik és egy nyolcadik helyet szerzett, előbbit 200 m pillangón (2:11.78 p), utóbbit 200 m vegyesen (2:15.91). A vegyesfináléban ott volt Verrasztó Evelyn is, aki hatodik lett (2:14.80).